Seo Nedir ve Ne İşe Yarar

SEO teriminin ingilizce açılımı Search Engine Optimization Türkçe açılımı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Arama motorları için alınan aksiyonlara verilen isimdir seo. Seo terimi günümüzde çok önemli bir yer almıştır. Web sayfalarınızın google ya da diğer arama motorlarında ön planda çıkması, daha kolay ziyaret edilebilmesi ve kaliteli bir site olabilmesi için seo yani arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç vardır. Seo başlı başına bir sektör olmuştur. Bu sektörde binlerce seo danışmanı ünvanına sahip kişiler var olmuştur. Bu kişiler aracılığıyla web sayfalarınızın optimizasyonunu yaptırabilir arama motorlarınca popüler hale gelebilirsiniz. Bir SEO danışmanıyla çalışma kararı almak çok önemli bir karardır. SEO danışmanı, web sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi itibarınıza zarar da verebilir. Bu sebepten ötürü çalışacağınız seo danışmanının bilinir ve güvenilir olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Sosyal Medya ve Seo

Sosyal Medya ve Seo

Seo sektörü geçmiş dönemlerde çok basit bir olay iken günümüzde çok zor süreçlere tabi olmuştur. Özellikle web sitesi sahiplerinin büyük bir bölümünün google arama motorunu kullanması bu arama motorunu çok güçlü ve büyük kılmıştır. Bu kadar büyük bir arama motorunu kullanan kullanıcıların da fazla olması web site sahiplerinin sadece google arama motoru için aksiyon almalarını sağlıyor. Bunun farkında olan google spam çalışmaları engellemek adına son 2 yılda çok ciddi güncellemeler yaparak bir çok sektöre darbe vurmuştur. Kendini geliştiremeyen seo danışmanları ile çalışan kişiler mağdur olmuş, ar-ge içerisinde olan ve google algoritmalarını takip eden, kendini geliştiren seo danışmanları ile çalışanlar ise şu an hala çok güzel konumlarda yer almaktadırlar.

Bazı kesimler hala seo sektörünün biteceğini vurguluyor. Ben buradan bir açıklamada bulunmak istiyorum. Google var oldukça seo terimi her zaman var olacaktır. Bitmesi çok küçük bir ihtimaldir.

Bu yazımızda sizlere seo nedir konu başlığı hakkında bilgiler verdik. Bir diğer yazımız olan google dinazor güncellemesi makalemizi okumanızı da tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir