Kategori arşivi: WordPress

(Free) Ücretsiz SSL Sertifikası Alma ve Kurulumu 2018

Günümüzde artık tarayıcılar SSL Sertifikası olmayan web sitelerine güvenli olarak bakmıyor. Düşünün tarayıcılar bile bu konuda böyle ise google arama motorunun bu konudaki düşüncesini tahmin etmekte zor değil.Peki nedir bu ssl sertifikası gelin hep birlikte inceleyelim…

SSL Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Web sitenizdeki içeriklerin ve giriş yapmak, ödeme yapmak ve diğer tüm işlemler için yapılan hareketlerin sizin satın aldığınız hizmetin şifreleme yöntemine göre bu işlemler şifreli olarak arka planda yapılmaktadır. Bu sayede kimlik hırsızları ve ağ izleyen hacker gruplarından kendinizi korumuş ve web sayfasındaki tüm işlemlerde kendinizi güvene almış olursunuz.

SSL Sertifikası satın almak google arama motoru bakımından sizlerin oldukça yararına olacaktır. Artık tarayıcılarda web siteniz güvenli olarak yeşil bir bar halinde gözükecektir.Aşağıdaki örnekteki gibi mesela;

SSL Sertifika Örneği

 

 

Okumaya devam et

PhpMyAdmin’den WordPress Admin Şifresi Değiştirme MD5 12345

Bir çok WordPress kullanıcıların başına sıkça gelen bir durumdur uzun süredir güncelleme yapmadığınız yada başka bir kullanıcının şifrenizi değiştirmesi durumunda yapılması gerekilenler.

PhpMyadmin panelinize erişmeniz gerekir.
Cpanel Kullanıyor İseniz domainadi.com:2082 portundan yada  http://domainadi.com/cpanel adresinden giriş yapa bilirsiniz.
Plesk Panel için kullanılan port 8443’tür. Okumaya devam et