Google SandBox ve Amacı Nedir? Google SandBox ‘tan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Google SandBox, legal olmayan SEO yöntemleri ile hızlı bir şekilde arama sonuçlarında üst sıralara çıkmayı hedefleyen kişileri engellemek adına kurulmuş bir sistemdir. Google, kurmuş olduğu bu sistem ile İnternet kullanıcılarına daha iyi içerik ve sitelere yönelmesini hedeflemiş ve site sahiplerinin kendi oluşturmuş olduğu politikalarını ihlal etmesi, aşırı backlink kullanması, spam yapması, kopya içerikler oluşturması ve illegal içerik paylaşması durumda verilecek cezai sistem olarak tasarlamıştır. Bu işlemlerden birini veya birkaçının yapılması durumunda listeye eklenirsiniz ve arama sonuçların da çıkmazsınız.

Google SandBox ’tan Nasıl Kurtulunur?

Google Sanbox’a girdiğinizde Google tarafından durumu anlatan bir mail gelmektedir fakat gelen mailde çok fazla bir açıklama belirtilmemektedir. Gelen mailde sizden sitenizde düzeltmeniz gereken noktaları vurgulamaktadır. Google bu aşamada sitenizi belirli aralıklar kontrol etmektedir ve mailde düzeltilmesi gereken noktaları ayrıca kontrol etmektedir. Belirtilen noktaları sitenizde düzelttikten sonra beklemeniz gerekmektedir. Bu süre maksimum 6 aya kadar sürebilmektedir.

 

Google Sandbox’tan kurtulmanız için ise en kolay yöntemi, bildirim mailini aldıktan sonra bütün siteyi silin, sonrasında ise sitenizi yeni bir tasarım ve daha özgün içerikler ile tekrardan tasarlamanız olacaktır. Bu aşamada sitenizde durumu özetleyen ve güncelleme içerisinde olduğunu belirten bir tek sayfa koymanızda yarar olacaktır. Bu şekilde SandBox ‘tan kurtulmanız daha kolay bir hal almış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir