Google Backlink Reddetme Aracı – Disavow

Bu yazımızda sizlere google backlink reddetme aracı hakkında bilgiler aktaracağız.

Spam web sitelerine karşı büyük bir savaş içerisinde olan google yeni girişimlerle web sitesi sahiplerine çeşitli imkanlar sunmaktadır. Hacklink olayını tamamen bitirmek isteyen google bunun için disavow aracını hizmetimize sundu. Disavow aracı (google backlink reddetme aracı) ile istemediğiniz bağlantılardan kurtulmanız mümkündür. Rakibiniz ya da düşmanınız sizin adınıza istemediğiniz bir web sayfasına sizin bağlantılarınızı eklediğinde ortaya çıkan olayın önüne geçmek için google backlink reddetme aracını kullanabilirsiniz.

Google Backlink Reddetme Aracı - Disavow

Google Backlink Reddetme Aracı – Disavow

Google backlink reddetme aracı nasıl kullanılır?

  • Web sayfanızın kesinlikle google webmaster tools ‘da ekli olması gerekmektedir.
  • Daha sonra istenmeyen backlink kaynaklarını tespit ediyoruz. Bu backlink kaynaklarını ahrefs.com, opensiteexplorer.com ya da https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr google webmasters tools da yer alan sitenize gelen bağlantılar sekmesinden buluyoruz.
  • Spam adı verilen bu bağlantıları tespit ettikten sonra google backlink reddetme aracına ulaşarak bu kaynakları buradan google ‘a iletiyoruz.

  • Kaynakları google ‘a iletirken .txt dosyamızda 2 yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan ilki http://www.website.com.com/alt-sayfalar.html (sadece ilgili sayfayı reddeder) ikincisi ise domain:www.website.com (ilgili alan adına ait tüm bağlantıları reddeder) yöntemleridir.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra dosyamızı yüklüyor ve gönder butonuna tıklıyoruz.

Google arama motoru bu araç ile reddettiğiniz bağlantıları artık dikkate almayacaktır.

Bir diğer yazımız olan imleme hizmetleri makalemizi okudunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir